Vyhledat
  • Jana Vondrackova

Juniorské mistrovství ČR - náš Michal Procházka zabodoval!


O víkendu 9. a 10. února se v klubu TJ Sokol Žižkov pořádalo Mistrovství ČR juniorů. V sobotu se uskutečnila volná hra a v neděli se odehrál trojband.

Téměř po třech letech se povedlo vrátit juniorský republikový šampionát do kalendáře sekce karambol. Po konci éry Hoška, Kozáka a Bači zbyl v této kategorii pouze Milan Ettel. V této sezoně se však objevila více než desítka mládežnických hráčů. A díky podpoře mateřských klubů a rodičů se mohl o uplynulém víkendu na Žižkově uskutečnit pro většinu účastníků spíše seznamovací turnaj, kde nováčci poznali, co kulečníkový sport obnáší. Startovní pole jako jednoznačný favorit doplnil Milan Ettel, který byl pro ostatní kluky vzorem a snad i motivací na jaké úrovni se v tomto věku dá kulečník hrát. Celým průběhem turnaje se mezi kluky nesla bojovná atmosféra. Byl vidět zájem a i když byl zejména sobotní turnaj velmi dlouhý, tak kluci nevypustili ani jeden náběh.

Pro hráče z Jablonce nad Nisou Šimona Dlaska, Michala Procházku a Kryštofa Kubína to byly taktéž první mistrovské zápasy v jejich životě. Kluci trénují pod vedením Jana Hudáka přímo v jabloneckém gymnáziu, kde mají nainstalovaný kulečníkový stůl. Největší radost ze zmíněné trojice měl Michal Procházka, který si z nedělního trojbadnu odvezl pohár za třetí místo.

Gratulujeme našim klukům ke krásným výsledkům. A velká pochvala patří Michalovi Procházkovi, který 3. místem v trojbandu ukázal, že v Jablonci nad Nisou se rodí třeba i noví budoucí mistři!

Průběh sobotního turnaje, žebříček a live score.

Průběh nedělnihé turnaje, žebříček a live score.

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Českého karambolu.

#2018

10 zobrazení
  • Facebook - Bílý kruh
Najdete nás také na 
Pražská 4200/20