top of page

Vánoční turnaj pro neregistrované, 21. 12. 2019 - shrnutí


21. 12. 2019 uspořádal náš oddíl Sportovního kulečníku TJ BIŽUTERIE Jablonec n. Nisou již 14. ročník tradičního Vánočního turnaje pro neregistrované hráče - Jablonec open 2019.

Turnaje se zúčastnilo 24 hráčů a o jeho "dobré pověsti" a vzrůstající popularitě určitě svědčí fakt, že se ho účastnili nejen hráči z Jablonce a blízkého okolí, ale i kulečníkáři z Varnsdorfu, Děčína, Ústí nad Labem, Turnova, Železného Brodu a dalších / i poměrně vzdálených/ destinací.

V základní části turnaje bojovali hráči v šesti čtyřčlenných skupinách o postup do vyřazovací části turnaje, kde se v K.O. systému utkalo 16 nejlepších. Už v základních skupinách, ve kterých se hrálo systémem každý s každým v partiích s limitem 45 karambolů na 15 náběhů, byly k vidění velice napínavé a sportovně kvalitní partie - např. mezi jabloneckými hráči Kunou a Lochmanem - 45:18 na 7 náběhů, dále např. Šupka - Heinrich 45:41/8 náběhů, Eger - Zelenka 45:32/5 náběhů, Eger - Pilný 45:16/5 náběhů, Zelenka - Pilný 45:2/4 náběhy!!.

Ve vyřazovací fázi turnaje navíc kvalita hry a tudíž i dosažené výkony měly většinou stoupající tendenci, mnohé partie a dosažené série by svou kvalitou mohly patřit i do oficiálních soutěží registrovaných hráčů. Zřejmě nejdramatičtější partii v osmifinále sehráli jablonecký Petr Kuna a Viktor Kousal z Plavů, který po nerozhodném stavu 45:45/9 náběhů rozhodl hru ve svůj prospěch až v následujícím "rozstřelu". Vůbec nejlepší individuální výkon turnaje předvedl v osmifinále varnsdorfský Stanislav Zelenka, když vyřadil Čechlovského z Turnova 45:6 a limit 45 karambolů sehrál na pouhé 3 náběhy /jednotlivý průměr 15,00/!! Do semifinálových bojů se probili z vyřazovacích bojů hráči Stanislav Zelenka, Martin Šuhaj, Josef Heinrich a Pavel Eger.

Obě semifinálové partie byly tvrdé a kvalitní bitvy - favorit turnaj Zelenka, zřejmě již unaven předchozími výbornými výkony, podlehl překvapivě Šuhajovi 28:45/6 náběhů, v druhém semifinále po velice vyrovnaném průběhu, kdy ještě v 5. náběhu byl stav poměrně vyrovnaný 34:30, zvítězil drtivým závěrem Eger nad Heinrichem v poměru 45:42/ 8 náběhů.

To již celý turnaj po deseti hodinách vyčerpávajících bojů finišoval k velkému finále. Ještě předtím se však v utkání o 3. místo utkali poražení semifinalisté. V něm Standa Zelenka opět "zabral", předvedl další výborný individuální výkon a především díky drtivému nástupu do partie /34 na 2 náběhy/, porazil Heinricha 50:24 na 6 náběhů. Finálové utkání, hrané v limitu 60 karambolů na 20 náběhů, bylo pravým vyvrcholením celého Vánočního klání. Martin Šuhaj a Pavel Eger hráli dlouho vyrovnanou hru - v pátém náběhu stav 14:14, v šestém již 38:37 pro Egera, v sedmém 44:43 pro Šuhaje, v osmém přidal Eger dva body a Šuhaj minul, v devátém minul při vstupu do náběhu naopak Eger, čehož Martin Šuhaj okamžitě využil a celou finálovou partii dohrál náběhem 16ti karambolů. Tím úspěšně završil celé 11ti hodinové klání.

Poté byly Předsedou našeho oddílu Josefem Tichákem a organizátorem turnaje Martinem Hnykem předány nejlepším osmi hráčů hodnotné ceny a turnaj byl k /doufáme že všeobecné/ spokojenosti zúčastněných zakončen potleskem. Za organizátory turnaje gratuluji všem zúčastněným hráčům nejen za předvedenou hru a výborné sportovní výkony, ale především za příkladné vystupování vůči soupeřům a rozhodčím a džentlmenské vedení všech zápasů.

Organizátorům turnaje a všem zúčastněným členům oddílu velice děkuji za zajištění zdárného průběhu a vůbec umožnění konání tohoto tradičního svátečního klání amatérských kulečníkářů.

Nejlepší příspěvky
Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page