O klubu

Novodobá historie Tělovýchovné Jednoty Bižuterie je datována od roku 1991 založením občanského sdružení. TJ od svého vzniku organizačně spojuje tělovýchovnou činnost 17 sportovních oddílů a provoz lyžařských areálů Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák. Historie našeho klubu je však o pár desítek let starší.

Z dobových dokumetů je nám známo, že již před rokem 1962 byly 2 aktivní kluby v Jablonci nad Nisou a měly početnou členskou základnu.

Známá jména Tichák, Hudák a Ziogas pravidelně každý rok potvrzují úspěchy na nejvyšší úrovni ve sportovním kulečníku. Pánové v novodobé historii reprezentují ČR na evrospských a světových turnajích.

Staň se členem

Stačí vyplnit přihlášku, kterou obdržíte v klubu a zaplatit členské přípspěvky.
Členské příspěvky jsou stanoveny ve výši 250 Kč/ měsíc.

V naší herně vždy každé PONDĚLÍ a ČTVRTEK, v době od 15 do 19 hod. zastihnete někoho, kdo Vám podá potřebné informace ohledně případného členství v klubu, o možnostech hraní pro veřejnost, ale i další informace.

Historie

Roku 1963 došlo ke sloučení a vznikl nadále působící jeden klub s názvem “Kulečníkový kroužek ZV ROH SEPAP”. Novodobá historie klubu trvá více jak 45 let. Roku 1963 došlo ke sloučení a vznikl nadále působící jeden klub s názvem “Kulečníkový kroužek ZV ROH SEPAP”. Členská základna čítala přes 70 členů a hrálo se v restauraci CORSO. Klub vždy působil v celostátních soutěžích a udržoval vztahy s oddíly z tehdejšího NDR. Mezi nejúspěšnější hráče tehdejší doby patřili pánové Brdička, Salaba a Kašička.

V roce 1973 byl klub začleněn do TJ Jiskra, tím došlo i k tolik touženému stěhování herny do vyhovujích prostor. Tím se staly prostory městské Sokolovny. Klub opět začal dobývat celorepublikové úspěchy a jeho představitelé na vrcholové urovni byly Vízek, Scholze, Kostlán, Radoch a další. Klub přivátal i posilu z Prahy. Tehdejší několika násobný mistr ČR Josef Tichák. Dalším mezníkem v té již krátké historii byl příchod mladých talentů | Kudr, Ziogas, Hudák, Palata a další |. V roce 1998 však z důvodu ekonomické situace byl klub nucen přemístit své působiště do levnějších, ale velkých a hezkých prostor v Lučanech, v restauraci Blaník. Vzálenost z domovského Jablonce a kruté rány v podobě úmrtí tří čelnů způsobili výrazný úbytek členů. Oddíl spadl z celorepublikových soutěží do oblastních přeborů.

Karambolové koule - Jablonec nad Niso

Klub se musel opět přestěhovat do Jablonce, aby zachránil své působení a vrátil se zpět na vrcholovou úroveň. Klub se přestěhoval do provizorních prostor nad potravinami v nemocnici, ale záhy získal možnost umístit hernu již v nynější herně v mateřské budově TJ BIŽUTERIE, kterou si svépomocí a za finanční podpory Tělovýchovné jednoty vybudoval moderní hernu. Tato pozitivní změna vrátila klub na vrcholovou úroveň.